Navigace
Kontaktujte nás:
+420 222 950 642
info@akroreal.cz

Rezidenční projekt nedaleko Milíčovského lesa.

Rezidence Kateřinky

19 bytů

Bytový dům Rezidence Kateřinky v Praze 4 byl projektem developerské společnosti AKRO estate s.r.o. náležící do holdingu řízeného Akro Real, a.s. Projekt byl zkolaudován v roce 2018, disponuje celkem 19 byty ve čtyřech nadzemních podlažích a garážovými stáními v jednom podlaží podzemním. Objekt se nachází na hranici mezi ulicemi Vodnická a Na Křtině, nedaleko Milíčovského lesa.

Moderní
minimalistický projekt

Záměr vytvořit koncepci kvalitního živoucího bytového domu vyústil do podoby minimalistického pojetí stavby daného maximální jednoduchostí fasády kombinující omítku s velkoformátovými deskami EQUITONE a skleněným zábradlím, které v zadní části traktu vytváří holistický dojem zikkuratu. Aby dům ve výsledku nepůsobil příliš fádním dojmem, rozhodl se architekt nechat místy porůst stěny břečťanem k navození dojmu zelené fasády. Tradiční uspořádání domu vytváří prostor pro komorní bydlení s určitou mírou intimity.

Autor projektu

Autorem projektu je ing. arch. Zbyšek Stýblo patřící mezi průkopníky hi-tech architektury v České republice, který jako člen skupiny LO-TECH, mimo jiné realizoval kruhové divadlo Spirála na pražském Výstavišti. V případě projektu Rezidence Kateřinky volí cestu, která se svým hmotovým a barevným řešením přizpůsobuje okolním budovám a minimalizuje tak zásah do původní zástavby. Hmota domu tak respektuje výšku okolních budov a drží se v těžišti celkové výstavby.

Zpět na výpis

Vodnická 565/48a, P4 Kateřinky